Sivu 1/1

räjäytyskuvia.

Lähetetty: 17 Loka 2012, 08:51
Kirjoittaja Truerookie
Onko esim. 90-luvun pikku hatacheista olemassa räjäytyskuvia?
Tai ylipäätään mistään koneista?
Jos on ni onkohan niihin mitään mahdollisuutta päästä käsiksi?

Re: räjäytyskuvia.

Lähetetty: 18 Loka 2012, 17:37
Kirjoittaja Hullu-Jussi
Varaosakirjoissahan niitä kuvia on eli sellaista ilmeisesti olet paitsi. Luulisin, että 90-luvun malleihinkin voisi vielä maahantuojalta eli Rotatorilta noita kirjoja saada. Hinnasta en mene sanomaan sen tarkempaa kuin että niitä on ollut eri maahantuojilla alle satasesta viiteen sataan. Ei siis välttämättä ihan halpaa touhua. Korjaamokäsikirjassa sitten taas neuvottaisiin, miten koneen viat saa kuntoon. Aikaisemmin lähes kaikki kirjallisuus käännettiin suomeksi, mutta pari viimeistä vuosikymmentä on kai jo menty aivan puhtaasti englannilla.

Re: räjäytyskuvia.

Lähetetty: 18 Loka 2012, 21:20
Kirjoittaja lannenmies
Mansen Mörinöissä ja vastaavissa tapahtumissa on rompetoreilla vinot pinot varaosa ja käyttöohjekirjoja vanhempiin malleihin.Rotaattorin suhtautuminen on ollut ainakin joskus tosi nihkeää näihin korjaamo ja varaosakirjoihin.itse sain huoltomieheltä lainaksi ja otatin valokopiot.

Re: räjäytyskuvia.

Lähetetty: 19 Loka 2012, 09:36
Kirjoittaja Hullu-Jussi
Rotator on tuossa suhteessa ollut hankala. Tosin en minäkään viime aikoina ole asioinut siellä, joten voihan tämä olla vanhentunutkin käsitys. Jos haluavat oikaista tätä näkemystä, niin tännehän saa kirjoittaa.